Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Licenčná zmluva a zdaňovanie príjmu FO


Fyzická osoba – nepodnikateľ (zároveň má trvalý pracovný pomer), vytvorí vzdelávací kurz na webe. Keďže je to špeciálne vzdelávanie, ktoré môže poskytovať len akreditovaná vzdelávacia agentúra, tento chce následne poskytnúť vzdelávacej agentúre vo forme licenčnej zmluvy, kde bude dohodnutá platba za každého účastníka kurzu. Vzdelávacej agentúre nebude samotný kurz odpredaný.

Je možné tento príjem považovať za príjem podľa par. 6 ods. 4 ZDP, a teda by bolo možné použiť paušálne výdavky a zároveň z tohto príjmu by nebolo platené zdravotné a sociálne poistenie?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom