Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Koeficient DPH


Spoločnosť sa zaoberá predajom áut a servisom. Pri predaji áut niekedy sprostredkuje poistenie, príp. leasingovú alebo úverovú zmluvu. Následne vystaví FA leasingovej spoločnosti – odmenu za sprostredkovanie. V prípade úverovej zmlúv, poistenia je plnenie oslobodené od DPH v zmysle § 39 zákona o DPH.
Môžem považovať tieto plnenia ako príležitostné podľa § 50 ods. 2 písm. c) zákona o DPH, keďže tieto plnenia:
• nemajú charakter základnej, resp. hlavnej činnosti platiteľa dane,
• netvoria značnú časť obratu z celkového obratu platiteľa dane,
• uskutočnujú sa síce každý mesiac.

Ak nepôjde o príležitostné plnenie, potom koeficientom budem prepočítavať nákup MV a napr. energie, keďže sa oslobodené plnenia týkajú predaja MV?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom