Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Hotovostná pôžička do s.r.o.


Spoločník v čase vyhláseného núdzového stavu vložil do s. r. o. hotovosť. Časť pôžičky bola od kamaráta a časť od rodinného príslušníka. V obidvoch prípadoch išlo o hotovostnú pôžičku, bezúročnú. Keďže to bolo v čase mimoriadnej situácie a núdzového stavu, viem že limit pre platby v hotovosti do 5000 € neplatí, ale bola poskytnutá hotovostne a tam vidím problém, nakoľko sú tieto osoby považované za osoby blízke. A v prípade, že boli bezúročné, postačuje zmluva o pôžičke a účtovanie na účte 249 ako krátkodobá finančná výpomoc?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom