Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Finančný príspevok na stravné


Dňa 1.6.2022 nastúpi nový zamestnanec na TPP. Pracovná zmluva sa podpisuje dňa 30.5.2022 a rovnako aj Dohoda o zrážkach, kde za neodpracované dni bude korekcia za poskytnutý finančný príspevok, ktorý mu bude poskytnutý vopred ako záloha dňa 30.5.2022 na mesiac jún. Toto účtujem v banke na MD 335. Je nutné túto zálohu uvádzať v mzdovom programe ako poskytnutá záloha, alebo stačí len tá zrážka, ak neodpracuje plný počet dní. Lebo v prípade vyslania na ZSC alebo DSC mu poskytujem diéty.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Anna Tužinská

Dlhoročná odborníčka v oblasti miezd a personalistiky. Od r. 1995 pôsobí ako SZČO a orientuje sa na spracovanie miezd, účtovné a mzdové poradenstvo a jednoduché účtovníctvo.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom