Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Faktúracia a odpočet za ubytovanie


SZČO má uzatvorenú zmluvu na elektroinštalačné práce na stavbe v Nemecku. Faktúruje prevedené práce každý mesiac slovenskej s.r.o. za odpracované hodiny sumou, napr. 100 hod. x 17 €/hod. = 1 700 €. Plus túto sumu navýši o ubytovanie 15 dní x 20,00 € = 300,00 €.  Spolu fakturovaná suma 2 000 €r a odpočíta sumu za ubytovanie – 300,00 €, celkom k úhrade zostáva 1 700,00 €.

Je tento postup správny?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom