Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


DzMV u nákladných vozidiel O4


S kolegami účtovníkmi máme dilemu ako určiť podľa technického preukazu sadzbu pri nákladnom vozidle – náves kategória O4. Podľa TP je najväčšia technicky prípustná hmotnosť riadok 32 (F.1) 34000 kg. Najväčšia technicky prípustná hmotnosť pripadajúca na nápravu riadok 33 (N) je 8410+8410+8410 = 25230 kg.

Ktorú sadzbu teda vybrať pri tejto kategórii vozidiel? Podľa riadku 32 alebo podľa riadku 33?

Aj pri ťahačoch N3 je tento rozdiel v hmotnosti, ale nie je taký veľký, väčšinou ide o 1000 kg.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom