Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


DPH a uplatnenie koeficientu


Spoločnosť v roku 2020 nepoužívala koeficient. V mesiaci jún vystavila faktúru za prenájom ornej pôdy s oslobodením od DPH, a teda jej vzniká povinnosť koeficientu. Do konca roka, bude používať teda ako keby koeficient 1, ku koncu roka vypočítam ročný koeficient. Týmto ročným koeficientom prepočítavam aj všetky vstupy za obdobie 01-05? Alebo len vstupy od 06-12/2020? Ide o to, že účtovný program je nastavený na kódy, takže ak pri vstupoch 01-05 nemám zadané K (že sa koeficientujú), tak to program neprepočíta. Musela by som otvoriť všetky DPH 01-05 – a opraviť to. Čo nie je problém samozrejme, len chcem vedieť z praktického hľadiska ako to má byť správne.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom