Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Dôvod poklesu tržieb pri neplatení preddavkov počas pandémie


Opatrenie na zmiernenie následkov pandémie umožňuje neplatenie preddavkov na daň z príjmov PO vypočítaných podľa § 42 ZDP a splatných v období pandémie a to za to obdobie, ktoré bezprostredne nasleduje po období, v ktorom daňovník vykáže zníženie svojich tržieb najmenej o 40 %. Platí to aj v prípade, ak pokles tržieb nebol dôsledkom pandémie? (t. j. pri prípadnej kontrole by bolo preukázateľné, že tržby neklesli vinou pandémie, nakoľko z dôvodu očakávaného poklesu tržieb v roku 2020 PO žiadala v marci 2020 správcu dane o určenie platenia preddavkov inak a v žiadosti uviedla skutočný dôvod poklesu tržieb).

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom