Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Dotácie v cestovnom ruchu za mesiac november a december


Prosím o informáciu k zaúčtovaniu a zdaneniu dotácie v cestovnom ruchu, týkajúcej sa mesiaca november a december 2020. Hotelové zariadenie musí do konca mesiaca zostaviť a rovnako odoslať finančnej správe účtovnú závierku i daňové priznanie za rok 2020. Do dnešného dňa však neboli vydané pravidlá ani sprístupnené žiadosti k možnej covid dotácii za mesiace november a december, ktoré sú určené na pokrytie nákladov v súvislosti s poklesom tržieb. Nakoľko nie sú dané pravidlá ani nie je isté, či uvedenú dotáciu spoločnosť získa, nebola v roku 2020 ani dohadovaná a tým pádom ani zdanená. Nakoľko sa jedná o významnú sumu, moja otázka je, či je uvedený postup správny ? A v prípade, že získame nárok na danú dotáciu po zostavení účtovnej závierky , nebude potrebné urobiť dodatočné priznanie a dorovnať daň.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom