Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Dotácie a ich účtovanie


Spoločnosť obhospodarujúca lesy v zmysle opatrenia Programu rozvoja vidieka SR na roky 2014 – 2020, na základe žiadosti podávanej každoročne do 15. mája získala v každom roku priamu platbu na hektár lesa (rovnakú sumu) od Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Žiadosť na rok 2019 bola podaná do 15. 05. 2019, platba a rozhodnutie prišli v roku 2021. Je správne účtovanie v r. 2019 (prísľub dotácie) 346/648 a v r. 2021 211/346?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom