Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Dohoda zamestnávateľa a zamestnanca pri cestovných náhradách


Je možné, aby sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodli, že pri pracovnej ceste mu bude preplácať iba nakúpené PHM (bez prepočítania PHM a bez amortizácie)? Zamestnanci s uvedeným súhlasia.

A zároveň by som sa chcela opýtať, či ak zamestnávateľ určí ako dopravný prostriedok vlak 1. triedy a zamestnanci aj tak cestujú vlastným autom (lebo im to viac vyhovuje, alebo nemajú dobre spojenia buď z časového alebo iného hľadiska), je v poriadku, že pri predložení výdavkov sa zamestnancovi uhradia iba výdavky do výšky ceny vlaku 1. triedy ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom