Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Dodanie audítorských služieb do Čiech


SZČO (nie je platiteľ DPH podľa §4 a ani registrovaná osoba podľa §7, §7a) dodáva audítorské služby pre českú spoločnosť (registrovaný platiteľ DPH v ČR) na území SR a ČR (odberateľ má pobočky v ČR a SR a v týchto bol audit vykonávaný). Správne rozumiem tomu, že miesto dodania služby v tomto prípade určím podľa §16 ods.17-18 zákona o DPH a teda nemá povinnosť sa registrovať podľa §7a?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Ailina Hanková

Poradenstvo poskytované v súvislosti s účtovníctvom, ako aj posúdením daňovej uznateľnosti nákladov (výdavkov), pripočítateľných a odpočítateľných položiek k základu dane a určenia základu dane fyzických / právnických osôb. Zastrešuje taktiež posúdenie predmetu dane, určenia miesta dodania tovaru / služby, vzniku daňovej povinnosti a postupov vyplývajúcich zo zákona o DPH.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom