Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Daňový bonus na deti rôznych otcov a druhá oprávnená osoba


Slobodná matka má 1 dieťa od roku 2006. V roku 2019 začína žiť v spoločnej domácnosti s partnerom a narodí sa im spoločné dieťa. Bonus na obidve deti si uplatňuje matka u svojho zamestnávateľa. Keďže jej nevyšiel z jej mzdy plný bonus na obe deti, chce si podať daňové priznanie a v ňom započítať čiastkový základ dane svojho druha. Môže si započítať jeho celý čiastkový základ dane ak nie je otcom obidvoch detí?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom