Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Kontrola na dodržiavanie ustanovení zákona o účtovníctve – neoznámenie dátumu schválenia ÚZ


Spoločnosť bola vyzvaná cez OP konateľa výzvou na doplnenie schválenia účtovnej závierky za r. 2018. Neviem z akého dôvodu toto schválenie účtovnej závierky nebolo zrealizované. Konateľ nechodí vôbec do elektronickej schránky, tak zamestnankyne daňového úradu volali mne za t.č. konateľa a oznámili mu, keďže nepreberá poštu, že bude vykonaná kontrola dodržiavania ustanovení zákona o účtovníctve za účtovné obdobie roku 2018.

Ku kontrole žiadajú predložiť hlavnú knihu k 31.12.2018, oznámenie o schválení účtovnej závierky za r. 2018 a zápisnicu z valného zhromaždenia za r. 2019.

Teraz neviem či môžem dodatočne vystaviť oznámenie aj zápisnicu, som v strese aby potom nebolo, že som to dodatočne urobila, alebo čo by ste mi poradil resp. nejaký vzor za to obdobie. Ešte som sa s týmto nestretla a neviem, ako postupovať či pripraviť oznámenie a zápisnicu, alebo nepredložiť ich.

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom