Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Dajú sa účtovať uhradené tringelty?


Rada by som sa opýtala, či je možné účtovať o uhradených tringeltoch v reštaurácii, ak sú zaplatené pri firemných obedoch / večerách, prípadne firemnej akcii.

Informáciu o tringeltoch dostávam iba prostredníctvom zapísanej poznámke na bločku (nie je súčasťou tlačeného písma na bločku). Bloček účtujem ako repre náklad (nedaňový výdavok bez možnosti odpočtu DPH). Môžem do bločku zahrnúť aj uhradený tringelt ako súčasť repre nákladov, aj keď je to uvedené na bločku len poznámkou od konateľa ? Je potrebné mať internú smernicu na poskytovanie a akceptovanie tringeltov a tým by bolo možné o nich účtovať ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom