Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Časové rozlíšenie


Spoločnosť si dohodne so svojím odberateľom, ktorému dodala softvér , na servisnom kontrakte na 3 roky a tento mu jednorazovo vyfakturuje. Zároveň ale nemá dostatok vlastných kapacít, takže si dohodne subdodávateľa na tento kontrakt a ten mu to tiež vyfakturuje dopredu. Je potrebné tieto náklady a výnosy časovo rozlišovať a teda vstupujú do základu dane len v alikvotnej čiastke pre daný rok? Bežne sa fakturujú náklady na upgrade softvéru /napr. aj účtovného/ raz ročne. Je potrebné tieto upgrady časovo rozlišovať, či už z pohľadu nákladov, alebo výnosov?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom