Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Bezodplatné poskytnutie stravy zamestnancom


Zamestnávateľ (sro) poskytuje stravu svojim zamestnancom priamo v stravovacom zariadení. Toto stravovacie zariadenie je v nájme zamestnávateľa. Medzi sro – zamestnávateľom a stravovacím zaradením je nájomná zmluva. Zamestnanci zamestnávateľa sa stravujú priamo v tomto zariadení, avšak zamestnávateľ nezráža zamestnancom zo mzdy stravné a ani nijako inak, majú ju poskytnutú zadarmo. Toto stravovacie zariadenie uhradí o sumu poskytnutej stravy menej na nájomnom, resp si to započítajú. Aj zamestnávateľ aj stravovacie zariadenie sú platitelia DPH. Prosím Vás ako sa účtovne s tým vysporiadať? Je potrebné toto uviesť v internom doklade alebo ako sa to rieši?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom