Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Auto na finančný leasing


Dobrý deň, jednoosobová s.r.o., neplatiteľ DPH – konateľ je zároveň zamestnancom, kúpila auto na finančný leasing. Auto poskytuje konateľovi aj na súkromné účely. Konateľ zdaňuje 1% z obstarávacej ceny ako nepeňažný príjem podľa § 5 odst. 3 písmeno a) zákona o dani z príjmov a zároveň si platí sám 20% z tankovania PHL. Môže si s.r.o. uplatňovať všetky náklady súvisiace s používaním služobného auta do daňových výdavkov v 100% výške aj keď nevedie knihu jázd?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom