Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Airbnb


Mohli by ste mi pomôcť alebo ma usmerniť ako sa vysporiadať s účtovaním faktúr Airbnb? Došlá faktúra za rezerváciu urobenú 16.11.2023 na obdobie 07/2024 napr. na 50 EUR. T.z., že faktúru došlú samozdaním v 11/2023. Ale napr. 04/2024 zrušia rezerváciu a spoločnosť túto rezerváciu vynuluje a vytvorí novú faktúru s 0 EUR s dátumom pôvodnej faktúry teda 16.11.2023. Nie je to dobropis, kde by bola suma mínusom. Je to proste nulová faktúra. Ako to účtovať? Dať dodatočné DPH za 11/2023? Nejedná sa samozrejme o jednu rezerváciu takto je ich urobených veľa, len sa mi jedná či zakaždým treba spraviť dodatočné DPH.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom