Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zahraničná spoločnosť registrovaná na DPH podľa § 5 – odpočet dane


Zahraničná spoločnosť z Malty je registrovaná v SK podľa § 5 zákona o DPH od júla 2020 (dôvod – stavba výletnej lode v Komárne). Má dodávateľov služieb a tovarov zo Slovenska, tiež z EU.
Slovenskí dodávatelia vystavujú faktúry so slovenskou DPH. Po ukončení stavby lode – lod vypláva z lodenice a zahraničná spoločnosť nebude vystavovať žiadne faktúry so slovenskou DPH (výstup bude vždy nula).
Akým spôsobom môžeme žiadať o vrátenie DPH z faktúr od slovenských dodávateľov? Cez podané daňové priznania na DPH (kde budú iba nadmerné odpočty) – alebo žiadosťami o vrátenie dane ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom