Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Výkon advokácie a investičný majetok


Advokát (a správca konkurznej podstaty) platca dph, kúpil priamo z mincovne (na svoje IČO a DIČ) vybrané druhy mincí v celkovej hodnote cca 2000 € vrátane DPH. Pričom cena jednej mince je v priemere 30 € s DPH.

Je možné tieto mince evidovať v jednoduchom účtovníctve ako nákup hmotného majetku (investičného) aj s nárokom na odpočet DPH? Samozrejme za predpokladu, že tieto mince bude vlastniť aj predávať ako podnikateľ, platca DPH. Alebo to viesť v účtovníctve ako osobnú spotrebu?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Ailina Hanková

Poradenstvo poskytované v súvislosti s účtovníctvom, ako aj posúdením daňovej uznateľnosti nákladov (výdavkov), pripočítateľných a odpočítateľných položiek k základu dane a určenia základu dane fyzických / právnických osôb. Zastrešuje taktiež posúdenie predmetu dane, určenia miesta dodania tovaru / služby, vzniku daňovej povinnosti a postupov vyplývajúcich zo zákona o DPH.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom