Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Tvorba fondu opráv pri podielovom vlastníctve nehnuteľnosti a DPH


Platiteľ DPH predá podiely na vlastnenej nehnuteľnosti, čast podielu na nehnuteľnosti si ponechal s tým, že bude aj naďalej spravovať uvedenú nehnuteľnosti. S novými podielnikmi sa dohodol aj na tvorbe fondu opráv, ktorý bude v prípade potreby použitý na náhle poruchy, opravy prípadne rekonštrukcie spoločnej nehnuteľnosti v blízkej alebo vzdialenej budúcnosti. Príspevok do fondu opráv mu podielnici zašlú na účet na základe Zmluvy.

Podlieha tvorba fondu opráv DPH? Má platiteľ DPH svojim podielnikom na príspevok do fondu opráv vystaviť faktúru a vygenerovať aj DPH na túto tvorbu ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom