Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Služby z EU – poskytovateľ finančných služieb (oslobodené od DPH) – je potrebná registrácia par.7a?


Zákazníčka (osobné služby) neregistrovaná pre DPH chce začať prijímať platby kartou. Vybraná spoločnosť s IČ DPH – IE* (názov S****) uvádza na faktúrach nasledujúce znenie – Ako poskytovateľ finančných služieb sú naše poplatky oslobodené od DPH podľa článku 135 smernice 2006/112/ES
Je potrebné sa registrovať podľa par. 7a ak bude prijímať z EU len tieto služby tj. oslobodené? Sú tieto služby naozaj v SK oslobodené t.j. nie je potrebné podávať DPH priznania a uhradiť daň?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom