Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Príspevok za ubytovanie odídencov a DPH


Ako máme z pohľadu DPH posúdiť príspevok za ubytovanie odídencov poskytovaný obcou podľa § 36a ods. 1 zákona č. 480/2002 Z. z. o azyle a nariadení vlády č. 99/2022 Z. z. a č. 218/2022 Z. z., a tiež príspevok za ubytovanie odídencov poskytovaný Ministerstvom dopravy SR podľa § 27k zákona č. 91/2010 Z. z. o podpore cestovného ruchu a nariadení vlády č. 100/2022 Z. z. a 219/2022 Z. z.? Ak je prijímateľ príspevku platiteľ DPH vzniká povinnosť odvodu DPH, aj napriek tomu, že príspevok má charakter dotácie a účtuje sa o ňom ako o dotácii?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom