Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Predaj neodpísanej nehnuteľnosti s pozemkom, ktorá bola nadobudnutá v exekúcii z pohľadu DPH


Spoločnosť v roku 2018 kúpila dražbou nehnuteľnosť s pozemkom v exekučnom konaní , teda za podstatne nižšiu cenu ako by bola trhová. Samozrejme pri predaji nebola stanovená hodnota DPH.
V roku 2019 bola budova s pozemkom predaná inej spoločnosti. Vyplýva povinnosť odvodu DPH predávajúcemu, ak je platiteľ DPH? K dispozícii máme KZ , kde je vyčíslená len predajná cena a rozhodnutie o povolení vkladu vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností.
Zároveň som upovedomila spoločnosť na povinnosť podania dodatočného DP za rok 2019, keďže uvedenú skutočnosť oznámili účtovnej firme až vo februári toho roku.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Ailina Hanková

Poradenstvo poskytované v súvislosti s účtovníctvom, ako aj posúdením daňovej uznateľnosti nákladov (výdavkov), pripočítateľných a odpočítateľných položiek k základu dane a určenia základu dane fyzických / právnických osôb. Zastrešuje taktiež posúdenie predmetu dane, určenia miesta dodania tovaru / služby, vzniku daňovej povinnosti a postupov vyplývajúcich zo zákona o DPH.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom