Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Poskytnutá služba vo Veľkej Británii a DPH


Spoločnosť prihlásila do súťaže svoj výrobok. Zároveň sa spoločnosť prihlásila na výstavu vo Veľkej Británii. Boli vystavené dve faktúry. Jedna faktúra je registračný poplatok a druhá je prenájom plochy na výstave. Obe faktúry sú vystavené pod identifikátorom VAT začínajúcim GB a bez DPH. Žiadna poznámka o reverse charge. Je spoločnosť povinná tieto faktúry samozdaniť? Legislatívu UK neriešim, žiadam len o radu, ako to urobiť u nás správne.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom