Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Nadspotreba a DPH


Auto využívané 100 % na podnikanie. Na konci roka sme prepočítali spotrebu PHM v súlade s § 19 ods. 2 písm. l) bod 1. ZDP. Vznikla nadspotreba. Bude mať nadspotreba vplyv na uplatňovanú DPH resp. bude potrebná odviesť ID – DPH k 31.12.2020 ?

Auto využívané na podnikanie a nákup nafta 80/20 -účtovať nadspotrebu? V pomocnej evidencii máme nákup nafty a km k 1.1.-31.12.2020.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom