Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Lešenárske práce v ČR


S.r.o. poskytla službu lešenárskych prác na stavbe v ČR. Vyfakturovala si za túto službu 1000 eur a vyfakturovala si tiež dopravu lešenia 300 eur, ktoré dopravila zo SR na stavbu do ČR. Suma 1000 eur by nemala ísť ani do priznania DPH, nakoľko nehnuteľnosť sa nachádza v ČR, a ani do súhrnného výkazu. Áno? Ale čo so sumou 300 eur? Tam by sa mal uplatniť prenos daňovej povinnosti? A mala by sa uviesť do súhrnného výkazu? Alebo sa toto celé berie spolu a neuvádzame to nikde. Na faktúre je potrebné uviesť nejakú poznámku?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom