Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


DPH pri predaji ojazdeného auta, pôvodne nadobudnutého z Čiech


S.r.o. predáva osobný automobil, ktorý kúpila v roku 2016 z Čiech. Na faktúre bolo uvedené, že sa jedná o ojazdené vozidlo, r. v. 2013, stav tachometra 119 457 km. Čo treba mať na zreteli z pohľadu DPH pri predaji tohto auta? Vzhľadom na to, že sa jedná o prevzaté účtovníctvo, neviem, ako bolo v tom čase toto nadobudnutie vozidla klasifikované. Aké možnosti tam mohli nastať? V akom prípade by predaj tohto auta mohol byť oslobodený od DPH? Resp. v každom prípade podlieha predaj tohto auta dani?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom