Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


DPH pri predaji majetku (koeficient)


Platiteľ DPH (nezisková organizácia) si odpočítava DPH koeficientom. V roku 2017 nakúpila MV z ktorého si uplatnila odpočet DPH keďže ho používa aj na podnikateľskú činnosť aj na nepodnikateľskú (koeficient 0,3). V tomto roku (2020) MV predá. Predpokladám, že DPH odvedie v celej sume aj napriek tomu, že odpočet bol len pomerný (predpokladaná predajná cena 10 tis. € + 2 tis. € DPH t.j. celkom 12 tis. €).

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom