Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


DPH §69 – slovenský prenos daň.povinnosti


Klient vystavuje faktúry platcovi DPH, kde predmetom služieb je frézovanie a drvenie náletových drevín. Tieto služby uskutočňuje pomocou kosačky, ktorú má v obchodnom majetku firmy. Podľa prehľadu činností CPA daná práca spadá pod stavebnú činnosť 121 (príprava staveniska) a faktúra by mala byť zaúčtovaná v režime prenosu daňovej povinnosti. Uvažujem takto správne? Čiže ak bude klient vystavovať tieto služby len platcom DPH, vždy pôjde o prenos daňovej povinnosti?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom