Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Dodanie elektronickej služby mimo územia SR z pohľadu DPH


Spoločnosť s.r.o., registrovaný platiteľ DPH podľa § 4 zákona o DPH dodáva elektronické služby definované v § 16, ods. 19, písm. d) zákona o DPH na území SR, do členských štátov aj do tretích krajín iným ako zdaniteľným osobám. Konkrétne sa jedná o predaj hudby (vlastná tvorba) cez rôzne webové stránky. Ako mám postupovať z pohľadu DPH?

V prípade, že celková hodnota dodaných služieb bez dane nepresiahne 10 000 EUR (§16, ods.14, písm. b) 3.) mám DPH odvádzať na Slovensku, aj keď je dodanie aj do tretích krajín (prevažne, predpokladám, bude odber v USA)?

Uvedomujem si, že sa jedná o zložitú tému a ťažko sa mi formuluje jednoduchá otázka. Ak mi viete odporučiť nejakú odbornú literatúru alebo články k tejto téme, tak sa poteším.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom