Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Darček pre zákazníka pri kúpe tovaru


Ako postupovať v prípade, ak chcem pri nákupe dať zákazníkovi darček. Mám obchod s chovateľskými potrebami, som platiteľ DPH a stálym zákazníkom by som chcela pri nákupe dať napríklad maškrtu pre psa zadarmo alebo za 0,01 cent. Ako je to v prípade DPH, ak ja nakúpim tovar a odpočítam si DPH, môžem ďalej tento tovar predať za ten 0,01 cent? Alebo nemám nárok na odpočet DPH v tomto prípade? Mám to účtovať ako tovar alebo ako réžiu? Ak tento tovar mám na sklade vyskladním ho v hodnote 0,01 cent?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom