Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Oceňovacie rozdiely zo zlúčenia spoločnosti


V roku 2023 sme zlúčili našu sročku s dcérskou sročkou /táto mala v majetku budovy a pozemok/ na základe čoho nám vznikli oceňovacie rozdiely na účte 416. Chceme tieto oceňovacie rozdiely zdaňovať v období 7 rokov. Pri výpočte odloženej dane počítam odložený daňový záväzok z celej sumy na účte 416 alebo len zo 6/7 a tým pádom sa mi tá 1/7 zdaní v DzP roku 2023?

Ďalšia otázka do budúcna nám tieto oceňovacie rozdiely navždy zostanú na účte 416 alebo ich vieme zúčtovať nejakým spôsobom. Prípadne môže sa to zúčtovať až po 7 ročnom období kedy už budú tieto oceňovacie rozdiely zdanené?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom