Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Darovanie plne odpísaných laptopov


S.r.o. (platiteľ DPH) darovala 8 kusov laptopov v mesiaci 06/2023 občianskemu združeniu. Laptopy boli účtovne odpísané v 04/2023 a 05/2023. Každý počítač však mal daňovú zostatkovú cenu k 01.01.2023. Čo sa ale týka dane z príjmov, bude daňová zostatková cena pripočítateľnou položkou k ZD za rok 2023?

DPH predpokladám táto s.r.o. nemusí riešiť, nakoľko v čase darovania (jún 2023) boli darované laptopy plne účtovne odpísané, alebo sa mýlim ?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom