Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Currencyfair účet – platforma pre prevod v zahraničnej mene


Klient začal využívať currencyfair platformu na úhrady faktúry v inej mene (faktúry sú z tretích krajín, čo asi nie je podstatné). Funguje to tak, že klient z bežného účtu sumu v EUR a oni nakúpia požadovanú menu, konktrétne tu ide o USD. Potom z tej platformy je faktúra uhradená v USD. Na výpise účtu je uvedené koľko tam má v EUR a koľko má v USD, nie ako v prepočte EUR na USD, ale súbežne akoby dve kontá v EUR a druhé v USD. Prosím, ako by toto bolo treba účtovať. Brať to akoby to boli dva bankové účty jeden v EUR, jeden USD? Pri nákupe USD účtovať ako pri zámene peňazí v hotovosti? Na výpise vidím akým kurzom bola nakúpena mena USD, rozdiel je poplatok.

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom