Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Živnostník a prevod majetku na sro-čku


SZČO, platiteľ DPH , mal v roku 2019 vysoký základ dane a následne kvôli odvodom do SP a ZP sa rozhodne prerušiť živnosť k 30.09.2020 . Má už aj novozaloženú sro-čku , ktorá je tiež platiteľom DPH.

K 30.9.2020 má v živnosti majetok so zostatkovou hodnotou cca 30 000,- €, auto a zásoby tovaru vo výške cca 10 000,- €, ktoré nadobudol od dodávateľa z EU s prenosom DPH. Uvažoval o tom, že tento majetok zo živnosti si predá do svojej sro-čky, ale nemá financie na to , aby mohol po tomto predaji odviesť resp. uhradiť túto DPH do štátnej pokladne.

Je nejaká možnosť prevodu majetku zo živnosti na sro-čku tak, aby sa nemusela riešiť DPH-čka ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom