Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zápočet dane zaplatenej v zahraničí – dodatočne


Chcel by som Vás poprosiť o nasmerovanie k riešeniu môjho problému. S.r.o. (jediný spoločník a konateľ je občan Nemecka) registrovaná na Slovensku vykonáva montážne práce na lodiach v lodenici v Nemecku formou subdodávky. Práce vykonávajú slovenskí živnostníci reálne v Nemecku. Táto s.r.o. vykázala v roku 2017 zisk, ktorý na Slovensku aj zdanila a daň zaplatila. V roku 2021 nemecký daňový úrad zistil, že firma mala mať v Nemecku zriadenú stálu prevádzkareň, nakoľko je činnosť firmy riadená z Nemecka a na Slovensku okrem virtuálneho sídla nemá žiaden majetok. Nemecký daňový úrad firmu zaregistroval z úradnej moci – po preštudovaní smernice a nemeckého zákona o dani z príjmu má nemecký daňový úrad pravdu. Následne daňový poradca z Nemecka si vyžiadal všetky doklady a podal v Nemecku daňové priznania a zdanil celý zisk, ktorý bol zdanený aj na Slovensku. Je možné teraz následne nejakým spôsobom požiadať o vrátenie celej dane zaplatenej na Slovensku, nakoľko zjavne došlo k dvojitému zdaneniu zisku?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom