Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zahraničná DPH


Ak PO neplatca DPH na Slovensku je platiteľom DPH v inej krajine EÚ, vystavuje faktúry s dánskou DPH ako správne účtovať to DPH na vystavených faktúrach a prijatých faktúrach? Na účet 343 analyticky? Zároveň podáva DPH výkaz v Dánsku kvartálne. A ak niektoré prijaté faktúry s dánskou dph neuplatní v dánskom DPH, ako účtovať tú neuplatnenú DPH?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Ailina Hanková

Účtovníctvu sa venujem od roku 2009. Od roku 2018 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, registrovaná pod číslom 1133/2018. Som špecialista na dane, účtovníctvo a mzdy. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, finančným analýzam o hospodárení spoločností, nastavovaniu ekonomických procesov v spoločnostiach ako aj poradenstvu pri začatí a rozbiehaní podnikania. Mojou špecializáciou sú malé a stredné podniky, ako aj živnostníci, ktorí potrebujú poradiť, uistiť sa, že ich postupy sú správne, prípadne ktorí potrebujú nastaviť postupy inak, nanovo tak, aby boli metodicky správne a procesne efektívne.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom