Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zahraničná DPH


Ak PO neplatca DPH na Slovensku je platiteľom DPH v inej krajine EÚ, vystavuje faktúry s dánskou DPH ako správne účtovať to DPH na vystavených faktúrach a prijatých faktúrach? Na účet 343 analyticky? Zároveň podáva DPH výkaz v Dánsku kvartálne. A ak niektoré prijaté faktúry s dánskou dph neuplatní v dánskom DPH, ako účtovať tú neuplatnenú DPH?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Ailina Hanková

Poradenstvo poskytované v súvislosti s účtovníctvom, ako aj posúdením daňovej uznateľnosti nákladov (výdavkov), pripočítateľných a odpočítateľných položiek k základu dane a určenia základu dane fyzických / právnických osôb. Zastrešuje taktiež posúdenie predmetu dane, určenia miesta dodania tovaru / služby, vzniku daňovej povinnosti a postupov vyplývajúcich zo zákona o DPH.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom