Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Vystavovanie faktúr v rámci EU


Začala som účtovať prepravu u SZČO (dodávkou do 3,5 t), ktorý je registrovaný na DPH podľa § 4 ZDPH.  Potrebujem poradiť ako vystavovať faktúry:

  • preprava objednaná zo SR do ČR, nakládka v SR;
  • preprava objednaná zo SR nakládka v Čechách;
  • preprava z ČR na SK, preprava sa fakturuje do ČR.

Preprava v rámci CZ sa fakturuje bez DPH (iba súhrnný výkaz). Nie som si istá, či dobre začleňujem DPH. Kedy mám prenos daňovej povinnosti a kedy iba vývoz služby. Prenos ide do KV, ale neviem v ktorom riadku DPH ho mám uviesť.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom