Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Vyplatenie podielov na zisku a zápočet straty z minulých období


S.R.O. dosiahla v rokoch 2009 – 2012, a v rokoch 2014 – 2020 zisky. V r. 2013 dosiahla stratu. Teraz by si chcel jediný spoločník (občan SR) vyplatiť podiely na zisku. Môže započítať stratu z r. 2013 so ziskom dosiahnutým v r. 2011 -2012, 2014-2017 a za roky 2009 a 2010 si vyplatiť podiely na zisku? Ide samozrejme o to, že zisky z rokov 2009 a 2010 netreba zdaňovať, ani platiť ZP, takže takto by mu to bolo výhodnejšie. Len sa chcem uistiť, či nemusí najstaršie zisky započítať s dosiahnutou stratou a až následne potom si vyplatiť podiely na zisku.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom