Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Výnos konkurznej spoločnosti pri pohľadávke z konkurzu


Konkurzná spoločnosť vykonáva konkurz u dlžníka, pričom dlžník disponuje majetkom, a teda bude jeho majetok speňažovať. Za konkurz má KS (konkurzná spoločnosť) nárok na 500 € odmenu na základe vyhlásenia v obchodnom vestníku, ďalej má nárok za každý neukončený mesiac nárok na 30 € odmenu zo speňaženého majetku dlžníka. Ale na konci roku sme speňažili majetok a poznáme aj jeho hodnotu, vieme aj že odmena bude 13 % + 30 € za každý mesiac otvoreného konkurzu, avšak samotnú odmenu musí schváliť ešte zástupca veriteľov (schvaľuje náš predložený rozvrh), kedy máme účtovať o výnose z pohľadávky ktorá vlastne bude potvrdená až schválením od zástupcu veriteľov (zrejme až rok 2021)?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom