Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Výdavky v OZ


Pre OZ pracujú FO, ktoré na základe zmluvy, svoje služby fakturujú OZ mesačne a väčšinou pracujú v kancelárii OZ a sú členmi OZ, ktoré má sídlo v Bratislave.
Tieto FO majú prístup na bankové účty prostredníctvom platobných kariet, ktoré sú na meno FO. Počas práce v kancelárii OZ nakupujú rôzne potraviny na pohostenie alebo obedy cez donáškovú službu. Je možné tieto výdavky považovať za výdavky OZ? Tieto výdavky deklarujú ako občerstvenie z pracovných stretnutí.
Taktiež sú tu výdavky za nákup cestných lístkov na vlak. Tieto cestovné lístky sú pre členku OZ, ktoré si mesačne fakturuje svoje služby a živnosť má v mieste bydliska Košice, kde ale má OZ svoju kanceláriu a lístky sú zakúpené z BA do KE. Cestovné príkazy nevystavuje. Môže sa to deklarovať ako služobná cesta do kancelárie? Tieto výdavky sú nakúpené so súhlasom štatutára.
Ako sa majú zúčtovať platby platobnými kartami, keď nie sú od nákupov žiadne bločky. Jedná sa o pomerne vysokú sumu. Sú to pohľadávky voči tým osobám, ktoré bločky nepredložili a sumu majú vrátiť do pokladne alebo na bankový účet?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom