Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Vodičský preukaz typ C preplatený zamestnancovi


S.r.o. vykonáva servis vozidiel, prevažne nákladných. Takže treba ísť na skúšobnú jazdu vozidla po oprave, prípadne na STK, ak si túto službu zákazník objedná. Preto chce zamestnávateľ jednému zamestnancovi preplatiť časť nákladov na vodičský preukaz typ C (doteraz mal iba jedného zamestnanca s takýmto VP z celkového počtu 10 zamestnancov). Je možné dať alikvótnu časť za VP do nákladov, zároveň uznaných za daňový výdavok? Nebol by to zároveň zdaniteľný príjem zamestnanca? Zamestnávateľ a zamestnanec by zároveň uzatvorili dohodu, že by zamestnanec bol povinný odpracovať určité obdobie u zamestnávateľa.
Je možné túto situáciu takto riešiť?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Tomáš Pečík

Pôsobí ako partner a daňový poradca v spoločnosti SPS TAX, k.s. Poskytuje poradenstvo v oblasti dane z príjmov, v súvislosti s posúdením daňovej uznateľnosti nákladov (výdavkov), pripočítateľných a odpočítateľných položiek k základu dane a určením základu dane fyzických / právnických osôb; a v oblasti DPH, v súvislosti s posúdením predmetu dane, určením miesta dodania tovaru alebo služby, vznikom daňovej povinnosti a iných povinností vyplývajúcich zo zákona o DPH.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom