Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Uplatnenie odpočtu straty, ktorú sa zabudlo odpočítať


V súvislosti s novým opatrením vlády a možnosti odpočítať doteraz neuplatnené straty za roky 2015-2018, sa chcem opýtať, či je možné odpočítať aj časť neuplatnenej straty za rok 2017, ktorú bolo možné v DP za rok 2018 odpočítať, ale zabudli sme na túto možnosť, a teda odpočítaná nebola. Môžeme ju teraz zahrnúť do DP za rok 2019 a odpočítať aj túto zabudnutú a neuplatnenú stratu za rok 2017 ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom