Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Účtovanie plnení, ktoré boli dodané, ale neboli do konca účtovného obdobia vyfakturované


Ide o s.r.o. – neplatiteľ DPH. Koncom roka 2023 neboli vystavené faktúry za služby ktoré boli dodané v roku 2023 v decembri. Faktúry sa vystavili v roku 2024 s číslovaním pre rok 2024. Zaúčtovala som výnosy do roku 2023 s ID nasledovne: 311.AÚ – nevystavené doklady / 602.AÚ. Nie som istá či som postupovala správne.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom