Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Účet 413


Spoločnosť s ručením obmedzeným má na účte 413 vysokú sumu. Dohľadaním som zistila, že sa jedná o dotácie z Fondu zveľaďovania lesa v rokoch 1996-1998 (na obstaranie dlhodobého majetku – stavba lesnej cesty, ktorý je už odpísaný  – dokončenie odpisovania v roku 2020). Na účte 413 je naúčtovaná iba suma tejto dotácie (strana Dal), iné podklady o účtovaní som nenašla. V záujme poskytovania verného a pravdivého obrazu v účtovníctve chcem vysporiadať tento účet. Aké mám možnosti a povinnosti, okrem účtu 428?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom