Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Trojstranný obchod a prenos DP v jednej faktúre


CZ platiteľ DPH našej firme (SK platiteľ DPH) vystavuje faktúru, na ktorej je uvedené:
– tovar s textom: Dodaní zboží platci do jiného členského státu osvobozeno od dane v tuzemsku dle §64 zákona č. 235/2004 Sb. – daň odvede zákazník
– ostatné náklady colnice č. …. a uvedený CN=Čina s textom – dodaní zboží v rámci Evropské unie dle §17 zák. o DPH- jedná se o tristranný obchod – daň odvede zákazník

Ako to máme uvádzať do kontrolného výkazu a do výkazu DPH?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom