Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Stravovanie zamestnancov zabezpečené externým dodávateľom


Zamestnávateľ – sro, platiteľ DPH, zabezpečuje obedy svojim zamestnancom prostredníctvom externého dodávateľa, platiteľa DPH. Faktúra za obedy obsahuje DPH. Zamestnávateľ od zamestnancov nepožaduje úhradu za obedy, na doplatok za obedy čerpá prostriedky zo sociálneho fondu. Má zamestnávateľ nárok na odpočet DPH z faktúry za obedy? Má povinnosť odvodu DPH na výstupe z poskytnutých obedov aj keď od zamestnancov nepožaduje žiadnu úhradu za obedy? V prípade, že nemá nárok na odpočet DPH z prijatej faktúry, je suma DPH daňovým alebo nedaňovým výdavkom?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom