Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Služby poskytované do zahraničia


Ak klient /neplatca DPH/ fakturuje do Nemecka /platcovi DPH/ služby, konkrétne zváračské práce na stavbe, stavby sa nachádzajú v Nemecku máme nejakú registračnú povinnosť ohľadom DPH ak sme presiahli sumu fakturácie 50 000 eur? Či teda vystavené faktúry do zahraničia spadajú do obratu DPH? Vystavené slovenské faktúry máme 2 v celkovej sume 6 000 eur zvyšok je fakturácia do Nemecka. Ak na Slovensku nám nevzniká žiadna povinnosť má sa klient registrovať za platcu DPH v Nemecku?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom